Lista - Piszą o nas

Grupa Recykl myśli o przejęciach | Parkiet.com (2011-04-02)

Grupa Recykl, zajmująca się przerabianiem zużytych opon na granulat, może się niebawem powiększyć.

Myślimy o przejęciu innych zakładów recyklingu opon lub firm produkcyjnych zużywających jako surowiec przerobione przez nas opony – mówi Maciej Jasiewicz, prezes notowanej na NewConnect spółki.

W Polsce działają dziś dwa duże zakłady granulowania zużytego ogumienia. Największy należy do Grupy Recykl, drugi pod względem wielkości, ABC Recykling, do firm z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej.

Jako że strategia giełdowego giganta zakłada wyprzedaż nieenergetycznych składników majątku, wiele wskazuje na to, że i ABC Recykling niebawem trafi pod młotek. Jasiewicz, który współpracował z należącym do PGE zakładem, przyznaje, że spółka z NewConnect byłaby zainteresowana przejęciem konkurenta.

Strategia Grupy Recykl zakłada zwiększenie przychodów w ciągu dwóch lat o 25 proc., do 19,5 mln zł w 2012 r. oraz znaczne poprawienie rentowności. W 2012 r. spółka ma zarobić na czysto 4,2 mln zł, wobec 1,2 mln złotych w 2010 r.

Poprawa rentowności ma być możliwa dzięki finalizacji budowy nowego zakładu w Śremie, którego uruchomienie ma pozwolić spółce na zwiększenie produkcji granulatu czystego (m.in. do produkcji sztucznych nawierzchni boisk) kosztem mniej zyskownych chipsów gumowych, wykorzystywanych jako paliwo.

 

Źródło: Parkiet.com