Lista - Piszą o nas

Nowa fabryka Recyklu da szansę prognozom | Puls Biznesu (2011-07-27)

Dzięki inwestycji za 27 mln zł producent granulatu gumowego zrealizuje tegoroczne prognozy.

 

Notowany na NewConnect Recykl startuje z produkcją w nowej fabryce w Śremie w Wielkopolsce. Budowa zakładu i jego wyposażenie pochłonęło 27 mln zł. Z tego ponad 8,6 mln wyłożyła Unia Europejska. Inwestycja ma się zwrócić za sześć-siedem lat.

 

Dzięki nowoczesnej linii produkcyjnej (pierwszej w Polsce i trzeciej w Europie) zmieni się profil produkcyjny spółki, która specjalizuje się w przetwarzaniu zużytych opon na drut stalowy oraz granulat gumowy (z tego ostatniego powstają m.in. nawierzchnie do boisk, bieżni, placów zabaw, ale też wykładziny podłogowe, czy dywaniki samochodowe). Teraz zamiast wytwarzać mniej zyskowny tzw. chips gumowy, którego tona kosztuje 200 zł, spółka przestawi się na wysokomarżowy czysty granulat gumowy osiągający cenę 700 zł za tonę. Rocznie spółka będzie mogła przerobić 25 tys. opon, a nowa technologia pozwoli jej produkować od dwóch do trzech ton czystego granulatu na godzinę.

 

Jednocześnie uruchomienie, zgodnie z harmonogramem, zakładu w Śremie pozwoli spółce zrealizować prognozy. Zakładają one, że w tym roku sprzedaż sięgnie 16,7 mln zł, EBITDA 7,1 mln zł, a zysk netto 2,4 mln zł.

 

Źródło: Puls Biznesu