Lista - Piszą o nas

Team Recykl - na solidnych fundamentach | scigacz.pl (2011-02-21)

Na bazie ubiegłorocznego zespołu Hammel Yamaha Szkopek Team, w sezonie 2011 powstał nowy team wyścigowy, który startować będzie w Mistrzostwach Alpe Adria oraz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski – Team Recykl. W skład zespołu wejdą na chwilę obecną dwaj zawodnicy, Marek Szkopek (Supersport), oraz Bartłomiej Lewandowski (Superstock 1000).

Bartek Lewandowski:

„Nowy sezon i nowe plany, oraz wyzwania. Na bazie ubiegłorocznego zespołu Hammel Yamaha Szkopek Team, z którym zdobyliśmy tytuł Mistrz Polski w klasie Superbike (Paweł Szkopek), postanowiliśmy kontynuować naszą pracę. Pozyskaliśmy nowego partnera i sponsora głównego, Grupę Recykl S.A., wspomagać nas będzie w dalszym ciągu Beta, prowadzimy też rozmowy z kilkoma innymi potencjalnymi partnerami. No i stawiamy, trochę trywialnie mówiąc, wszystkie pieniądze na Marka Szkopka, który jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem, a do tego potrafi dostarczyć wszystkim emocji na najwyższym poziomie. Wystarczy przypomnieć jego zmagania z Andrzejem Chmielewskim, Kennym Foray, Danielem Bukowskim, czy Marko Jermanem, oraz to, że do niego należy rekordowy czas okrążenia Toru Poznań dla motocykli klasy 600ccm. Jeśli chodzi o mnie, to bardzo dobrze czuję się w klasie Superstock 1000, zamierzam w dalszym ciągu uczyć się wyścigowego rzemiosła i dobrze się bawić. Wyścigi są pięknym, widowiskowym sportem, który wciąga i uzależnia. Raz wpadłeś – ciężko wybrnąć – więc brnę dalej!”

Marek Szkopek:

„Zapowiada się ciekawy sezon, będzie sporo zmian, jestem bardzo ciekaw stawki w mojej klasie. Jedno jest pewne, zamierzam dać z siebie wszystko i walczyć o jak najlepsze wyniki. Nasz zespół będzie grupą ludzi, którzy naprawdę kochają wyścigi, a jednocześnie dobrze znają się i są prawdziwymi przyjaciółmi. W dużej mierze jest to gwarancją sukcesu, szczególnie, kiedy wiem, że mam na kim polegać i będę mógł skupić się na jeździe i walce o zwycięstwo.”

Niepotwierdzona jest jeszcze informacja dotycząca motocykli, których dosiadać będą zawodnicy Team Recykl w sezonie 2011, ani też finalny skład zespołu. Po raz pierwszy team pojawi się już na początku kwietnia na nowym obiekcie Red Bull Ring (Spielberg, Austria), który powstał na miejscu dawnego toru A1-Ring. Będzie to pierwsza runda AAC. Poza Grupą Recykl S.A., partnerami zespołu są marki Eni oraz Beta.

 

Źródło: Scigacz.pl